Aby sme vám vedeli čo najlepšie odporúčať tovar, a tiež na marketingové účely, potrebujeme si do vášho prehliadača uložiť cookies.

Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami a chránime ich. Viac informácií


Súhlasíte s ich uložením?

Súhlasím

Kremelina Perui - 300 gr
300 alebo 450 gr

Jedna z najkvalitnejších kremelín dostupných na našom trhu priamo z Peru. Dodacia doba: 3-14 dní Varianty: …


Objem
300 gr
450 gr
Kód tovaru5999887108006
13,99 € - 15,99 €

Objednajte si tovar spolu nad 50,00 €
a poštovné máte zadarmo!

Viac o produkte

Jedna z najkvalitnejších kremelín dostupných na našom trhu priamo z Peru. Dodacia doba: 3-14 dní

Varianty: 300g s dózou alebo 450g iba prášok v papierovo plastovom vrecku

Kremelina je nespevnená (sypká) hornina, ktorá  je tvorená opálovým schránkami rozsievok (jednobunkové riasy) podľa ktorých sa nazýva aj rozsievková zemina. Ďalší používaný názvom je diatomit, zahŕňajúce horniny zložené z diatomu (schránok rozsievok) rôzneho stupňa spevnenia. Okrem schránok rozsievok a ich úlomkov sú v kremelinách zastúpené ílové minerály, najčastejšie kaolinit a ilit. Kremelina ako jemnozrnný práškový ílovitý sediment má vysoký obsah oxidu kremičitého (SiO2).

Zloženie: 100% kremelina - 92% oxid kremičitý SiO2 a 8% iné inertné oxidy obsahujúce minerály a stopové prvky ako napr. vápnik, mangán, draslík, sodík, železo, horčík, titán).

Dávkovanie: Doporučená dávky denne je pre dospelého človeka 1 polievková lyžica (7,5 g) ráno (pri tomto dávkovaní vám dóza vydrží minimálne 4 mesiace), pre zvýšenie účinku maximálne 2 polievkové lyžice (15 g) za deň - ráno a večer. Kremelina sa konzumuje rozmiešaná vo vode či džúse alebo pridaná pred jedlom do nejakej potraviny. Pre deti od 3 do 12 rokov jedna čajová lyžička denne.

Balenie: Dvojlitrová plastová dóza s obsahom 300 gramov kremeliny. Z pohľadu kvality, ceny a množstva sa jednoznačne jedná o TOP produkt kremeliny na slovenskom trhu.

Popis: Pre ľudský organizmus má kremík nezastupiteľný význam. Je nevyhnutnou súčasťou enzýmov riadiacich chemické reakcie v našom tele. Spolu s vápnikom a horčíkom prispieva k stavbe pevných kostí a k tvorbe spojivových tkanív (kože, nechtov, vlasov, šliach a väzov), ktorým dodáva pevnosť a pružnosť. Je jedným zo základných stavebných kameňov svalového tkaniva, má vysoké protizápalové účinky, zrýchľuje hojenie rán a pôsobí proti starnutiu kože. Pozitívne sa podieľa na syntéze vitamínu B1 v ľudskom organizme, kontroluje prenos nervových impulzov, tlmí škodlivý vplyv hliníka na ľudský organizmus. Kremelina má pH 8,7. Jej konzumácia prispieva k udržaniu zdravého pH,  tým má pozitívny vplyv na starších ľudí a ženy v menopauze. Čistí telo od ťažkých kovov a jej konzumovanie má neskutočne kladný dopad na pleť, zuby, ďasná, sklovinu, vlasy, kosti (zvyšuje elasticitu všetkých súčastí tela), spomaľuje starnutie. Pri nedostatku oxidu kremičitého v organizme vlasy pomalšie rastú, stratia z lesklosti, zvýši sa hladina cholesterolu v krvi, rany a zlomeniny sa pomalšie hoja, častejšie sa vyskytujú kožné ochorenia, bolesti chrbta, bzučanie v uchu, trávenie sa zhorší, zoslabne fyzický a psychický výkon. Taktiež odstraňuje parazitov. Nedostatok kremíka v organizme spôsobuje: spomalenie rastu a vývoja, väčšiu lámavosť a deformáciu kostí, vypadávanie na lámavosť vlasov, krehkosť a lámavosť nechtov, osteoporózu, zápaly pokožky, zlé hojenie jaziev a rán, väčší precitlivenosť na chlad, zlý stav zubov a ďasien, nedostatočnú kondíciou chrupaviek, väzov a šliach. Kremelina peruánska (300g Peru) Vnútorné používanie kremeliny: Absorbuje - kremelina má tvar valčekov plných malých otvorov. Tieto valčeky majú veľmi silný negatívny náboj. Ako milióny týchto malých čiastočiek sa pohybujú cez tráviaci trakt, priťahujú a absorbujú baktérie, huby, prvoky (jednobunkovce), vírusy, pesticídy a zvyšky iných chemických látok, E-Coli a ťažké kovy. Tieto toxíny sú zachytené a vyplavené von z tela. Okrem toho sú aj väčšie parazity, ktoré môžu žiť v tráviacom ústrojenstve, poškodené kremelinou a neskôr vylúčené z organizmu. Všetky tieto aktivity vedú k omnoho vitálnejšiemu telu. Čistí - táto kremelina je nadrvená na veľmi jemný prášok. To je veľmi dôležité, pretože ako milióny drobných čiastočiek kremeliny prechádzajú črevami, jemne čistia ich steny. Po niekoľkých mesiacoch užívania kremeliny, už nie je stena čreva potiahnutá hlienom a v ňom usadenými plesňami. Vyživuje - kremelina obsahuje prirodzene sa vyskytujúce minerály, ktoré podporujú zdravšie a lesklejšie vlasy, pokožku a nechty. Prísun minerálov do organizmu poskytne telu viac energie a vytrvalosti. Navyše má kremelina mierne zásadité pH.

Chuť: Kremelina je bez chuti a jej štruktúra je natoľko, že nespôsobuje žiadne nepríjemné pocity pri konzumácii. Nie je treba sa obávať predávkovania, prípadný prebytok kremíka je automatický vylúčený. Ako u všetkých prostriedkov pre posilnenie vitality sa odporúča dodržiavať pitný režim.

Iné použitie: Kremelinu je vhodná aj na vonkajšie použitie, napríklad vo forme pleťovej masky. V tom prípade v malom množstve vody kremelinu rozmiešame na hustejšiu kašičku, nanesieme na pleť, vynecháme okolie je očí a necháme 2-3 minúty pôsobiť. Potom opatrne zmyjeme vodou. Pri aplikácia aj zmývaní je potrebné byť opatrný, aby sa kremelina nedostala do očí. V domácnosti sa používa na hubenie hmyzu, u domácich zvierat na doplnenie minerálov a šetrné zbavenie parazitov, na rastliny proti škodcom, u hospodárskych zvierat na obohatenie stravy, zlepšenie ich fyzickej kondície a odstránenie parazitov.

Upozornenie: Kremelina by sa nemala užívať v teplej vode, pretože následkom tepla sa môžu kryštáliky rozbiť a jej efektivita znížiť. Pri použití kremeliny na pleťové masky  je potrebné vyvarovať sa styku kremeliny s očami. Pri priamom kontakte s očami, môže kremelina spôsobovať ľahké podráždenie očí. Ak sa už dostala do očí, držte oči otvorené a prepláchnite ich vodou. Dlhodobé vdychovanie prachu kremeliny môže podráždiť dýchacie ústrojenstvo. Preto primerane vetrajte. Kremelina nie je vstrebávaná pokožkou, môže ju však vysušiť. V takomto prípade sa odporúča pokožku umyť a použiť krém. Nadmerné dávky kremíka sa nesmú užívať v prípade, ak bola u človeka zistená precitlivenosť na kremík, alebo vážna porucha činnosti obličiek.

Back