Aby sme vám vedeli čo najlepšie odporúčať tovar, a tiež na marketingové účely, potrebujeme si do vášho prehliadača uložiť cookies.

Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami a chránime ich. Viac informácií


Súhlasíte s ich uložením?

Súhlasím

Podvojné účtovníctvo podnikateľov - Praktická príručka doplnená a aktualizovaná k 1.1.2010

Podvojné účtovníctvo podnikateľov
Praktická príručka doplnená a aktualizovaná k 1.1.2010

Praktická príručka Ing. Anny Cenigovej „Podvojné účtovníctvo podnikateľov“, ktorá sa dočkala prívlastkov ako „účtovnícka kuchárka…

AutorAnna Cenigová
VydavateľCeniga
Rok vydania2010
Počet strán656
Rozmery147 x 205 mm
JazykSK Slovenský jazyk
Väzbabrožovaná
Váha640
Kód tovaru9788096994625
ISBN978-80-969946-2-5
ŽánerDane, účtovníctvo
24,20 €
Vypredané

Objednajte si tovar spolu nad 50,00 €
a poštovné máte zadarmo!

Viac o produkte

Praktická príručka Ing. Anny Cenigovej „Podvojné účtovníctvo podnikateľov“, ktorá sa dočkala prívlastkov ako „účtovnícka kuchárka“, či „biblia účtovníka“, vyšla v máji 2010 už v jedenástom vydaní, aktualizovanom a doplnenom k 1.1.2010.

Oproti predošlému vydaniu sú v tomto navyše zahrnuté zmeny v postupoch účtovania platné od 1.1.2010, vyplývajúce z opatrenia MF SR č. MF/26312/2009-74, a to:

- zmeny účtovania pri zlúčení, splynutí a rozdelení obchodných spoločností a družstiev,

- zmeny účtovania nepeňažných vkladov do obchodných spoločností a družstiev,

- zmeny v účtovaní zvýšenia alebo zníženia menovitej hodnoty akcií a podielov pri zvyšovaní základného imania zo zisku obchodnej spoločnosti alebo družstva a pri znižovaní základného imania,

- zmeny v účtovaní a odpisovaní goodwillu.

Dôvodom vyhľadávanosti tejto príručky sú bohaté praktické skúsenosti autorky, ktoré nazbierala za svojho viac ako štyridsaťročného pôsobenia v oblasti účtovníctva. Za túto dobu Ing. Anna Cenigová prešla postami od účtovníčky malého družstva až po vedúcu metodiky účtovníctva ministerstva. Táto prax jej umožnila nielen poznať problémy, s ktorými sa účtovník stretáva, ale hlavne zrozumiteľne poradiť pri ich riešení.

Ďalšou významnou črtou príručky je komplexnosť - uvádza postupy účtovania na jednotlivých účtoch účtovej osnovy spolu so súvzťažnosťami a mnohé problémy vysvetľuje na príkladoch. Obsahuje tiež základné právne predpisy pre účtovníctvo.

Napriek širokému rozsahu táto príručka chce zostať príručkou, t.j. byť stále „pri ruke“. Text je maximálne zhutnený a vytlačený tak, aby sa viac ako 650 strán bohatého obsahu vošlo do publikácie „vreckového“ formátu.

Back