Aby sme vám vedeli čo najlepšie odporúčať tovar, a tiež na marketingové účely, potrebujeme si do vášho prehliadača uložiť cookies.

Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami a chránime ich. Viac informácií


Súhlasíte s ich uložením?

Súhlasím

Novinka
Ústavné právo Slovenskej republiky (4. upravené vydanie)

Ústavné právo Slovenskej republiky (4. upravené vydanie)

Publikácia nie je obmedzená výlučne na ústavné právo Slovenskej republiky má oveľa širší záber. Výklad zvolený v tejto príručke vych…

AutorAlexander Bröstl
VydavateľAleš Čenek,s.r.o.
Rok vydania2021
Počet strán514
Rozmery170 x 240 mm
JazykSK Slovenský jazyk
Väzbapevná
Kód tovaru9788073808419
ISBN978-80-7380-841-9
ŽánerMedzinárodné a štátne právo
27,73 €

Objednajte si tovar spolu nad 50,00 €
a poštovné máte zadarmo!

Viac o produkte

Publikácia nie je obmedzená výlučne na ústavné právo Slovenskej republiky má oveľa širší záber. Výklad zvolený v tejto príručke vychádza z pojmu a klasifikácie ústav a pokračuje stručným a orientačným prehľadom základných línií ústavného vývoja na území Slovenskej republiky za ostatných stopäťdesiat rokov. Rozsiahla časť je venovaná základným právam a slobodám v následnosti, ktorá sa riadi systematikou Ústavy Slovenskej republiky z roku 1992. Otázky týkajúce sa jednotlivých druhov moci v kontexte modelu deľby moci sú predmetom pozornosti záverečných kapitol: po tradičných mociach je do tejto časti zaradená aj kontrolná moc spolu s prokuratúrou a verejným ochrancom práv. Sprievodným znakom publikácie sú tiež odkazy na rozhodovaciu činnosť Ústavného súdu Slovenskej republiky, najmä v spojitosti s problematikou základných práv a slobôd. Kniha je určená predovšetkým študentom magisterského štúdia v odbore právo v rámci študijných programov tam, kde sa tieto programy týkajú ústavného práva Slovenskej republiky.

Back