Novinka
Duša každého apoštolátu

Duša každého apoštolátu

Kniha Duša každého apoštolátu od Dom Jean-Baptistu Chautarda, opáta v Sept-Fons, sa radí medzi klasické diela spirituality. V prvej časti aut…

AutorDom Jean-Baptiste Chautard
VydavateľVydavateľstvo Lúč
Rok vydania2022
Počet strán256
Rozmery150 x 200 mm
JazykSK Slovenský jazyk
Väzbabrožovaná
Váha305
Kód tovaru9788081792205
ISBN978-80-8179-220-5
ŽánerNáboženstvo, cirkev
17,20 €

Objednajte si tovar spolu nad 50,00 €
a poštovné máte zadarmo!

Viac o produkte

Kniha Duša každého apoštolátu od Dom Jean-Baptistu Chautarda, opáta v Sept-Fons, sa radí medzi klasické diela spirituality. V prvej časti autor teologicky vysvetľuje spojitosť a dopĺňanie činného a kontemplatívneho života apoštola súčasnej doby. Vychádzajúc z náuky o živote a činnosti Najsvätejšej Trojice a o vtelení Božieho Syna stavia svoje myšlienky na pevných základoch. Svoje učenie ďalej opiera o myšlienky cirkevných otcov, najmä sv. Gregora Veľkého a sv. Benedikta, a učiteľov Cirkvi, sv. Bernarda či sv. Tomáša Akvinského a mnohých ďalších. Kniha je preniknutá Božím slovom, ktoré samo duchovne živilo i samotného autora počas jeho života.

Autor tiež ponúka praktické rady a návod, ako ostať verný životu modlitby a pritom nezabúdať na povinnosť hlásať Božie slovo.

Kniha je určená najmä kňazom, aby im ich pastoračná činnosť a túžba rozdávať sa pre druhých prispela ku spáse. Taktiež je vhodná pre zasvätené osoby, ba i pre laikov, ktorí vykonávajú akýkoľvek apoštolát na Božiu oslavu. Knihu si veľmi obľúbil pápež sv. Pius X. a vrelo ju odporúčal i Benedikt XV. pre každého veriaceho činného v apoštoláte.

Kniha vychádza prvýkrát i v slovenskom preklade.

Back