Aby sme vám vedeli čo najlepšie odporúčať tovar, a tiež na marketingové účely, potrebujeme si do vášho prehliadača uložiť cookies.

Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami a chránime ich. Viac informácií


Súhlasíte s ich uložením?

Súhlasím

Veža zo slonovej kosti

Veža zo slonovej kosti

Keď pred rokom vstupoval Rastislav Puchala do slovenskej literatúry s Archou zmluvy, vydavateľ netušil, že nielenže si čitateľský úspech do …

AutorRastislav Puchala
VydavateľTRIO Publishing, s.r.o.
Rok vydania2021
Počet strán320
Rozmery130 x 196 mm
JazykSK Slovenský jazyk
Väzbapevná
Váha369
Kód tovaru9788081700873
ISBN978-80-8170-087-3
ŽánerBeletria
12,90 €

Objednajte si tovar spolu nad 50,00 €
a poštovné máte zadarmo!

Viac o produkte

Keď pred rokom vstupoval Rastislav Puchala do slovenskej literatúry s Archou zmluvy, vydavateľ netušil, že nielenže si čitateľský úspech do roka vyžiada ďalšie vydanie, ale ani to, že autor zároveň s druhým vydaním svojej prvotiny prekvapí novou knižkou. VEŽA ZO SLONOVEJ KOSTI má rovnaké myšlienkové aj duchovné podhubie ako Archa zmluvy, v osudoch hlavného hrdinu Jána Belana sa však sústreďuje na posledných päť desaťročí života v normalizovanom Československu, resp. na postnovembrovom Slovensku.

Zaujímavou je málo reflektovaná a ešte menej prehodnotená špecifická skúsenosť života cirkvi a spoločnosti, ktorou rodina hlavného hrdinu a jej blízki príbuzní a priatelia prechádzajú. Ponory do duše hlavného hrdinu od detstva do zrelého veku, jeho hľadanie správnej cesty nastavujú zrkadlo nielen spoločnosti, ale aj samotnému čitateľovi. Ako konštatuje M. Gavenda v krátkej charakteristike na zadnej obálke, román ponúka čitatel'ovi svedectvo doby, absurdity násilnej totality i úskalia jej radikálneho odmietania. Spolu s autorom veríme, že bude veľa čitateľov, ktorí si spolu s M. Gavendom budú môcť povedať: po dlhšom čase som si opäť musel stanoviť, kol'ko strán si denne dovolím prečítať, aby som túto mnohovrstevnú, pútavú knihu nezhltol jedným dychom.

Back