Aby sme vám vedeli čo najlepšie odporúčať tovar, a tiež na marketingové účely, potrebujeme si do vášho prehliadača uložiť cookies.

Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami a chránime ich. Viac informácií


Súhlasíte s ich uložením?

Súhlasím

Písmenká - moji kamaráti (1-6) - Komplet. Písanka s predtlačou pre prvý ročník základných škôl

Písmenká - moji kamaráti (1-6)
Komplet. Písanka s predtlačou pre prvý ročník základných škôl

Vstup dieťaťa do školy je udalosťou, ktorá ho ovplyvní na celý život. Jej súčasťou je nácvik čítania a písania. Pre bezproblémové zvl…

AutorLýdia Virgovičová, Zuzana Virgovičová
VydavateľOrbis Pictus Istropolitana
Rok vydania2020
Počet strán288
Rozmery148 x 205 mm
JazykSK Slovenský jazyk
Väzbašitá
Váha420
Kód tovaru9788081208768
ISBN978-80-8120-876-8
ŽánerUčebnice, monografie, slovníky
7,28 €

Objednajte si tovar spolu nad 50,00 €
a poštovné máte zadarmo!

Viac o produkte

Vstup dieťaťa do školy je udalosťou, ktorá ho ovplyvní na celý život. Jej súčasťou je nácvik čítania a písania. Pre bezproblémové zvládnutie tejto základnej zručnosti zostavila autorka ŠlabikáraLýdia Virgovičová súbor inovovaných písaniek s predtlačou Písmenká – moji kamaráti, spolu s blokom prípravných cvikov Moje prvé čiary.

Súbor sa skladá zo 6 zošitov s príťažlivým farebným vzhľadom, ktorý uľahčuje orientáciu žiakov i učiteľa. Na vnútornej strane obálky nájdu žiaci rady, ako má správne držať pero ľavák a pravák. Tretia strana obálky obsahuje prehľad malej a veľkej abecedy v písanej i tlačenej forme.

Vyvodzovacia strana s novým písmenkom obsahuje motivačnú ilustráciu, ktorá slúži na rozcvičenie zápästia. Učiteľ ju môže využiť na vyfarbovanie aj v prípade, ak potrebuje efektívne „zabaviť“ rýchlejších žiakov. Na vyvodzovacej strane nájdete nové písmeno v písanej forme v rôznych veľkostiach, ako aj obrázky na sebahodnotenie žiakov.

Rozsah nácviku jednotlivých písmen, slabík, slov a viet je overený dlhoročnými pozitívnymi ohlasmi z praxe a vychádza z požiadaviek učebných osnov. Nácvik nových písmen sa strieda s utvrdzovaním najmä prostredníctvom zaujímavých tvorivých úloh. Slová sa čoskoro spájajú do viet a zložitejších cvičení, ktoré môže učiteľ diferencovať podľa individuálnych schopností žiakov. Voľná strana je vhodná na písanie nácvičných diktátov.

Písanky sú schválené MŠ SR.

Obsahujú malé a veľké tvary písaných i tlačených písmen v tomto poradí:

- písanka č. 1: a, i, e, o, u, m;

- písanka č. 2: l, v, s, y;

- písanka č. 3: j, p, n, z, b, t;

- písanka č. 4: d, c, k, r, š, č;

- písanka č. 5: ť, h, g, ľ, ň, f, ž, ď;

- písanka č. 6: ch, ä, dz, dž, ô, ŕ, ĺ, x.

Back