Slovenka v krajine draka

Slovenka v krajine draka

Slovenka v krajine draka je kniha plná reálnych príbehov zo života v Číne. Všetky príbehy sú zo života autorky Kataríny Sládečkovej, ktor…

AutorKatarína Sládečková, Junhao Zhou
VydavateľEuroazia
Rok vydania2023
Počet strán152
Rozmery148 x 210 mm
JazykSK Slovenský jazyk
Väzbabrožovaná
Váha310
EAN9788057053484
ISBN978-80-570-5348-4
ŽánerCestopisy
19,90 €

Objednajte si tovar spolu nad 70,00 €
a poštovné máte zadarmo!

Viac o produkte

Slovenka v krajine draka je kniha plná reálnych príbehov zo života v Číne. Všetky príbehy sú zo života autorky Kataríny Sládečkovej, ktorá sa po niekoľkých rokoch snívania o Číne napokon dostala do tejto krajiny, vďaka čomu vznikla i táto zbierka. Kniha obsahuje množstvo krátkych príbehov, konkrétne viac než 40, ktoré sú atypické, úsmevné, zaujímavé a predovšetkým originálne. Z príbehov je možné pocítiť čínsku kultúru, zvyky, tradície, ale aj rozdielnu mentalitu oproti tej Slovenskej.

Nakoľko autorka príbehov Katarína Sládečková prišla do tejto ázijskej krajiny v čase, kedy nevedela po čínsky, čakali na ňu rôzne výzvy i komplikácie. Ona sa však nevzdala a postupne začala myslieť v tomto jazyku a naučila sa ho. Z knihy je teda možné vidieť rozdielny život aj v prípade, ak človek vstúpi do tejto krajiny bez ovládania tohto netradičného jazyka alebo ak žije v tejto krajine s tým, že tento jazyk ovláda. Kniha je inšpiráciou pre všetkých, ktorí sa boja vycestovať kvôli rečovej bariére, no zároveň i pomocníkom pre tých, ktorí sa chystajú vycestovať do tejto alebo inej ázijskej krajiny. Vďaka tejto knihe totiž budú vedieť, čo ich čaká a na čo sa majú pripraviť ešte predtým, než do krajiny vkročia. Pri čítaní bude mať človek pocit, akoby sa ocitol v krajine draka a prežíval každodenné radosti i starosti zo života v zahraničí.

Kniha Slovenka v krajine draka respektíve 斯洛伐克人在龙的国度 je zároveň prvou dvojjazyčnou slovensko-čínskou beletriou nie len na Slovensku, ale aj vo svete. Ide o užitočného pomocníka pre všetkých, ktorí sa chcú zoznámiť s čínskym jazykom, majú záujem precvičiť si čítanie v čínštine alebo naopak pre cudzincov, ktorí si chcú precvičiť slovenský jazyk. Kniha však nie je určená iba pre nich. Je vhodná pre všetkých, ktorí ovládajú aspoň jeden z týchto jazykov. Pre ľudí, ktorí milujú snívanie, cestovanie, zaujímajú sa o Čínu alebo čínsku kultúru, poprípade sa neboja vkročiť do neznáma a objavovať svet, aj keď možno iba v knižnej podobe.

Niečo o autorovi

Katarína Sládečková - Narodila sa na Slovensku, v Šali. Už od detstva milovala písanie, vďaka čomu už ako 17 ročná začala písať svoj vlastný blog, neskôr články pre internetové magazíny, firemné blogy a popisy k produktom. Vášeň pre Čínu sa u nej objavila už v 13 rokoch, kedy začala navštevovať čínske bojové umenie Shaolin Kung-Fu, no možnosť dostať sa do Číny sa jej naskytla až o niekoľko rokov neskôr, keď mala 24 rokov. Ani na sekundu neváhala a chopila sa príležitosti nie len vycestovať do tejto krajiny, no zároveň sa naučiť i netradičný čínsky jazyk. Aj vďaka tomu sa dnes môže podeliť so svojimi skúsenosťami z Číny v podobe kníh a rôznych iných článkov. Katarína Sládečková tiež neraz reprezentovala Slovensko vo forme súťaží v Číne predovšetkým vo forme recitácií a písomnej znalosti čínskeho jazyka. Zároveň však dostala príležitosť účinkovať i v čínskych televíziách ako napríklad Huaxian televízií a Tianjinskej lokálnej televízií. V Číne študovala magisterské štúdium odbor MBA v anglickom jazyku a magisterské štúdium odbor učiteľstvo čínskeho jazyka pre cudzincov (MTCSOL) v čínskom jazyku. Milovníčka Číny, čínskeho jazyka a čínskej kultúry. Jej cieľom je podporovať medzinárodné slovensko-čínske vzťahy.

Junhao Zhou - Narodil sa v Šanghaji. Už od detstva mal záľubu v poézií a próze. Vo veku 11 rokov začal študovať v Spojených štátoch a Oceánií a potom dlhé roky študoval v Nemecku, Portugalsku a na Slovensku. Rozumie kultúrnemu zázemiu rôznych európskych krajín. Mimo čínštiny ovláda angličtinu, nemčinu a učí sa slovenčinu. Junhao Zhou stojí spolu s Katarínou Sládečkovou za prekladom knihy Slovenka v krajine draka do dvoch jazykov a to slovenského a čínskeho.

Back