Aby sme vám vedeli čo najlepšie odporúčať tovar, a tiež na marketingové účely, potrebujeme si do vášho prehliadača uložiť cookies.

Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami a chránime ich. Viac informácií


Súhlasíte s ich uložením?

Súhlasím

Podvojné účtovníctvo podnikateľov 2018 - Praktická príručka, doplnená a aktualizovaná k 1.1.2018. Sedemnáste vydanie

Podvojné účtovníctvo podnikateľov 2018
Praktická príručka, doplnená a aktualizovaná k 1.1.2018. Sedemnáste vydanie

Vážení čitatelia,dostáva sa Vám do rúk sedemnáste vydanie praktickej príručky PODVOJNÉ ÚČTOVNÍCTVO PODNIKATEĽOV, aktualizované a dopln…

AutorAnna Cenigová
VydavateľCeniga
Rok vydania2018
Počet strán650
Rozmery148 x 210 mm
JazykSK Slovenský jazyk
Väzbabrožovaná
Váha630
Kód tovaru9788096994694
ISBN978-80-969946-9-4
ŽánerDane, účtovníctvo
25,30 €
Vypredané

Objednajte si tovar spolu nad 50,00 €
a poštovné máte zadarmo!

Viac o produkte

Vážení čitatelia,

dostáva sa Vám do rúk sedemnáste vydanie praktickej príručky PODVOJNÉ ÚČTOVNÍCTVO PODNIKATEĽOV, aktualizované a doplnené k 1.1.2018.

Základ publikácie tvorí Opatrenie MF SR zo 16. decembra 2002, číslo 23054/2002-92 v znení neskorších predpisov (ďalej len opatrenie), ktorým sa ustanovujú podrobnosti o postupoch účtovania a rámcovej účtovej osnove pre podnikateľov účtujúcich v sústave podvojného účtovníctva. Opatrenie je v úplnom znení obsiahnuté v časti Postupy účtovania a od ostatného textu sa odlišuje typom písma kurzívou. Jednotlivé ustanovenia sú prevzaté a usporiadané v príručke v poradí za sebou, avšak v niektorých prípadoch sú začlenené podľa ich vecného obsahu k príslušným syntetickým účtom rámcovej účtovej osnovy.

Opatrenie je v príručke doplnené podrobnejším výkladom obsahovej náplne jednotlivých účtov, vo vybraných prípadoch priamo z príslušných ustanovení nadväzujúcich právnych predpisov, napr. Obchodného zákonníka, Zákona o štátnom podniku, Stavebného zákona, Zákona o dani z príjmov, Zákonníka práce, z odbornej literatúry, ako aj z osobných praktických skúseností.

Publikácia tiež obsahuje súvzťažné účtovanie pri všetkých účtoch rámcovej účtovej osnovy a v poslednej časti niektoré príklady účtovania. Svojím zameraním má charakter príručky - pomôcky. Verím, že bude dobrým pomocníkom pre každého, kto vedie podvojné účtovníctvo pre podnikateľov, alebo koho zaujímajú informácie z podvojného účtovníctva.

Ďakujem za Vašu priazeň, pripomienky a námety.

Ing. Anna Cenigová

Back