Marihuana jako lék - Etnomedicína, užívání a recepty na léčení konopím

Marihuana jako lék
Etnomedicína, užívání a recepty na léčení konopím

Už takmer šesť tisíc rokov sa konope využíva na získavanie vlákien, ako potravina a požívatina, čoskoro však boli objavené aj jeho mnohos…

AutorChristian Rätsch
VydavateľFontána
Rok vydania2012
Počet strán240
Rozmery205 x 270 mm
JazykCZ Český jazyk
Väzbabrožovaná
Váha630
EAN9788073367039
Dodacia doba3-14 dní
Typ tovaruKniha
ISBN978-80-7336-703-9
ŽánerAlternatívna medicína, Bio
18,71 €

Objednajte si tovar spolu nad 70,00 €
a poštovné máte zadarmo!

Viac o produkte

Už takmer šesť tisíc rokov sa konope využíva na získavanie vlákien, ako potravina a požívatina, čoskoro však boli objavené aj jeho mnohostranné liečebné kvality. Počas histórie sa stalo neoddeliteľnou súčasťou staroegyptskej, asýrskej, antickej, islamskej aj stredovekej medicíny. Vysokej úcte a vážnosti sa však dodnes teší predovšetkým v ázijskom umení liečby. V čínskej a tibetskej medicíne sú veľmi cenené jeho euforizujúce a antidepresívne vlastnosti, v ájurvéde je ocenený ako všeliek a ako afrodiziakum. Aj naši keltsko-gernánsko-slovanskí predkovia využívali túto rastlinu aj medicínsky. Hildegard von Bingen ju využívala rovnako, ako Samuel Hahnemann, zakladateľ homeopatie. V modernom medicínskom a farmakologickom výskume sú teraz overované prastaré etnobotanické aplikácie rastliny konope siatej a je treba povedať, že vo väčšine prípadov sú skutočne preukázané a potvrdené. Táto kniha zaznamenáva históriu a význam konope v rôznych medicínskych systémoch a učeniach a poskytuje tiež celý rad praktických návodov a receptov. Bohato ilustrované (ČB aj farebné obrázky a fotky).

Už téměř šest tisíc let se konopí využívá k získávání vláken, jako potravina a poživatina, brzy však byly objeveny i jeho mnohostranné léčebné kvality. Během historie se stalo nedílnou součástí staroegyptské, asyrské, antické, islámské i středověké medicíny. Vysoké úctě a vážnosti se však dodnes těší především v asijském umění léčby. V čínské a tibetské medicíně jsou velmi ceněny jeho euforizující a antidepresivní vlastnosti, v ájurvédě je oceňováno jako všelék a jako afrodiziakum. I naši keltsko-gernánsko-slovanští předkové využívali tuto rostlinu i medicínsky. Hildegard von Bingen ji využívala stejně, jako Samuel Hahnemann, zakladatel homeopatie. V moderním medicínském a farmakologickém výzkumu jsou nyní ověřovány prastaré etnobotanické aplikace rostliny konopě seté a dlužno říci, že ve většině případů jsou skutečně prokázány a potvrzeny. Tato kniha zaznamenává historii a význam konopí v různých medicínských systémech a učeních a poskytuje také celou řadu praktických návodů a receptů.

Back