Akcia
Hrebeňom Malej Fatry - Traja vlci blatom

Hrebeňom Malej Fatry
Traja vlci blatom

Po úspešnom prvom slovenskom Hiraxovom cestopise Hrebeňom Nízkych Tatier (Traja vlci horou) je tu knižné pokračovanie, tentoraz však chalani p…

AutorBaričák Hirax Pavel
VydavateľHladoHlas Group
Rok vydania2023
Počet strán168
Rozmery168 × 238 mm
JazykSlovenský
VäzbaPevná s prebalom
Váha1000 g
Dodacia dobaNa sklade
Typ tovaruKniha
ISBN978-80-8216-033-1
ŽánerCestopis
Bežná cena 18,00 €
Cena platí do vypredania zásob
15,99 €

Objednajte si tovar spolu nad 70,00 €
a poštovné máte zadarmo!

Viac o produkte

Po úspešnom prvom slovenskom Hiraxovom cestopise Hrebeňom Nízkych Tatier (Traja vlci horou) je tu knižné pokračovanie, tentoraz však chalani prešli chrbát prekrásnej Malej Fatry, ktorá je po Vysokých Tatrách, Nízkych Tatrách a Oravských Beskydách štvrtým najvyšším slovenským pohorím. Túra troch nerozlučných kamarátov, hudobníka Juraja „Ďurikesa“ Hnilicu, poetu a speváka Janka Martona a spisovateľa a hudobníka Pavla „Hiraxa“ Baričáka, začala na parkovisku pod Fačkovským sedlom a po troch dňoch skončila v Zázrivej. Budete sa smiať, ale rovnako tak s nimi zažívať aj ich strasti a bolesti.

Trasa: z parkoviska pod Fačkovským sedlom do Zázrivej
Vzdialenosť: zhruba 90 km
Prevýšenie: stúpanie +5900 m, klesanie -5750 m
Náročnosť: stredná, 3. stupeň z 5-dielnej Hiking stupnice
Čas: 3 dni
Obdobie: 22. 9. 2022 – 24. 9.2022
Pohoria: Lúčanská Malá Fatra (Martinské hole) a Krivánska Malá Fatra (Národný park Malá Fatra)
Najvyšší bod: Veľký Kriváň (1709 m n. m.)
Najnižší bod: lávka cez Váh medzi Strečnom a Nezbudskou Lúčkou (350 m n. m. )
Nocľah: Chata Javorina, Chata pod Chlebom

 

Ukážka z knihy Hrebeňom Malej Fatry:

Najprv napredujeme ako jedna skupina, kráčame jeden za druhým, ale neskôr sa rozliezame cestičkami chrbta Stohu. Tie chodníčky vlastne ani neexistujú, každý si nakoniec nachádza svoju cestu, ale aj tak je to jedno, svah je blatistý, ide sa po ňom katastrofálne zle, hocijako to chcete obísť. Dievčence nasadili poriadne tempo, som vďačný za každé zastavenie žehnajúce moje vydýchanie, ale snažím sa, aby nebolo na mne poznať, že ťahám silu kdesi z ponožiek. Rozdeľujeme sa na ľavú a pravú skupinu. Chalanisko, vodca dievčat, má tempo akoby mu v zadku horela svetlica. Našľapuje rezko, ani si neuvedomuje sklon chodníka. Pravdepodobne je na drogách, lebo z tej vzdialenosti na vrchol skracuje, akoby sa špacíroval obchoďákom... Nedobre na mňa vplýva aj to, že dve baby z jeho partie mu v pohode stíhajú. To sú kruté facky mojej psychike, lebo meliem z posledného. Ešte sa aj smejú, vyzliekajú sa do mikín ‒ no jedného by roztrhlo... Minimálne mňa. Ach, tá mužská márnivá súťaživosť. Alebo len beznádejne kvílim, lebo ma práve okradli o idealizovanú motiváciu? Tak či tak, prišiel som o všetko..

Back