Aby sme vám vedeli čo najlepšie odporúčať tovar, a tiež na marketingové účely, potrebujeme si do vášho prehliadača uložiť cookies.

Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami a chránime ich. Viac informácií


Súhlasíte s ich uložením?

Súhlasím

Financie európskej únie

Financie európskej únie

Predkladaná publikácia prehlbuje poznatky o systéme fungovania financií EÚ z pohľadu spoločného rozpočtu v rámci príjmových a výdavkovýc…

AutorPeter Pisár, Erika Ľapinová
VydavateľBelianum
Rok vydania2019
Počet strán336
JazykSK Slovenský jazyk
Väzbabrožovaná
Kód tovaru9788055716077
ISBN978-80-557-1607-7
ŽánerFinancie, poisťovníctvo
22,10 €

Objednajte si tovar spolu nad 50,00 €
a poštovné máte zadarmo!

Viac o produkte

Predkladaná publikácia prehlbuje poznatky o systéme fungovania financií EÚ z pohľadu spoločného rozpočtu v rámci príjmových a výdavkových politík, posudzuje významné aspekty fungovania financií EÚ prepojením na teoretické poznatky a poukazuje na význam výkonového rozpočtovania vo finančnom systéme EÚ. Je určená študentom inžinierskeho štúdia študijného programu Financie, bankovníctvo a investovanie na EF UMB v Bamskej Bystrici v rámci predmetov Financie Európskej únie a Finančný manažment vo verejnom sektore. Publikácia je tematicky zostavená z dvoch celkov. Prvý sa venuje problematike financií EÚ, resp. rozpočtu EÚ z obsahovej i procesnej stránky a úlohe jednotlivých európskych inštitúcií a členských štátov v tomto procese. Keďže problematiku financovania EÚ nemožno oddeliť od hospodársko-politického kontextu EÚ, venujeme pozornosť európskym politikám, osobitne regionálnej. Samostatná kapitola je venovaná mechanizmu riadenia a implementácie rozvojových programov EÚ na európskej aj na národnej úrovni. Významná je kapitola venovaná rozpočtovému procesu s dôrazom na výkonové, programové rozpočtovanie v podmienkach rozpočtu EÚ. Druhá časť publikácie je venovaná projektovému manažmentu s dôrazom na verejný sektor. Obsahuje základné poznatky potrebné pre prípravu kvalitného projektového návrhu aj pre rozpočtovanie zdrojov na strane žiadateľa z verejného sektora o NFP, vrátane praktického príkladu spracovania projektovej žiadosti. Na konci každej kapitoly je možné si overiť zvládnutie problematiky pomocou kontrolných otázok a riešenia konkrétnych úloh. Bohatá prílohová časť je venovaná aktuálnym dokumentom a aktuálnemu dianiu v oblasti európskeho rozpočtu, ktoré umožňujú čitateľovi oboznámiť sa so základnými údajmi z rozpočtu EÚ v aktuálnom programovom období, prípadne komparovať vývoj rozpočtu EÚ v čase.

Back