Aby sme vám vedeli čo najlepšie odporúčať tovar, a tiež na marketingové účely, potrebujeme si do vášho prehliadača uložiť cookies.

Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami a chránime ich. Viac informácií


Súhlasíte s ich uložením?

Súhlasím

Novinka
August

August

V románe August sa dostávame do Brazílie päťdesiatych rokov, keď Rio de Janeiro bolo hlavným mestom krajiny a zároveň strediskom politický…

AutorRubem Fonseca
VydavateľPortugalský inštitút
Rok vydania2021
Počet strán362
Rozmery134 x 207 mm
JazykSK Slovenský jazyk
Väzbapevná
Kód tovaru9788099967091
ISBN978-80-99967-09-1
ŽánerRomány
13,75 €

Objednajte si tovar spolu nad 50,00 €
a poštovné máte zadarmo!

Viac o produkte

V románe August sa dostávame do Brazílie päťdesiatych rokov, keď Rio de Janeiro bolo hlavným mestom krajiny a zároveň strediskom politických intríg a korupcie. Rubem Fonseca, brazílsky majster detektívneho románu, sa v dvadsiatich šiestich kapitolách predstavujúcich dvadsaťšesť búrlivých augustových dní roku 1954, zaoberá katastrofickými udalosťami, ktoré sa rozpútali po pokuse o vraždu Carlosa Lacerdu, slávneho novinára a hlavného politického protivníka prezidenta Getúlia Vargasa. Na pozadí reálnych historických udalostí sa odohráva fiktívny príbeh policajného komisára Alberta Mattosa, ktorý vyšetruje vraždu milionára a tuší, že oba zločiny môžu spolu súvisieť.

Na diele Rubema Fonsecu je najlepšie, že nevieme, kam nás zavedie. Zakaždým keď začnem čítať niektorú z jeho kníh, akoby som zdvihol telefón uprostred noci: Ahoj, to som ja. Neuveríš, čo sa deje. Jeho písanie je zázračné, tajuplné. Každá z jeho kníh je cesta, na ktorú sa oplatí vydať. Navyše je to cesta, akú v istom zmysle potrebujeme.

Thomas Pynchon

Preklad a vydanie publikácie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

O AUTOROVI

Narodil sa v Juiz de Fora v brazílskom štáte Minas Gerais, ale väčšinu života prežil v Riu de Janeiro. Vyštudoval právo a niekoľko rokov pracoval ako policajný komisár, neskôr sa začal naplno venovať spisovateľskému povolaniu. Brazílsky majster detektívneho románu je autorom množstva poviedok, románov i filmových scenárov. K jeho najznámejším dielam patria romány Veľké umenie (A Grande Arte, 1983), Mocné vášne a nedokonalé myšlienky (Vastas Emoçoes e Pensamentos Imperfeitos, 1988) August (Agosto, 1990), Chorý Moliere (O Doente Moliere, 2000), zbierky poviedok Lúcia McCartney (Lúcia McCartney, 1969), Šťastný nový rok (Feliz Ano Novo, 1975) či Surové mäso (Carne Crua, 2018). Jeho diela sú obľúbené medzi čitateľmi a zároveň oslovujú odborníkov svojou literárnou kvalitou, o čom svedčí aj množstvo ocenení. Fonseca je šesťnásobným držiteľom brazílskej literárnej ceny Jabuti, udelili mu aj najvýznamnejšie literárne ocenenie všetkých krajín, kde sa hovorí po portugalsky, Camoesovu cenu a Cenu Machada de Assis Brazílskej literárnej akadémie.

Back