Aby sme vám vedeli čo najlepšie odporúčať tovar, a tiež na marketingové účely, potrebujeme si do vášho prehliadača uložiť cookies.

Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami a chránime ich. Viac informácií


Súhlasíte s ich uložením?

Súhlasím

Slovenské dejiny II. - Od novoveku po súčasnosť

Slovenské dejiny II.
Od novoveku po súčasnosť

OD NOVOVEKU PO SÚČASNOSŤ nazval autor druhý diel knihy SLOVENSKÉ DEJINY II. Je plynulým pokračovaním prvej časti histórie odvíjajúcej sa n…

AutorMarek Budaj
VydavateľEurolitera
Rok vydania2009
Počet strán222
Rozmery145 x 210 mm
JazykSK Slovenský jazyk
Väzbabrožovaná
Váha301
Kód tovaru9788097019310
ISBN978-80-970193-1-0
ŽánerUčebnice, monografie, slovníky
9,92 €

Objednajte si tovar spolu nad 50,00 €
a poštovné máte zadarmo!

Viac o produkte

OD NOVOVEKU PO SÚČASNOSŤ nazval autor druhý diel knihy SLOVENSKÉ DEJINY II. Je plynulým pokračovaním prvej časti histórie odvíjajúcej sa na území dnešného Slovenska, ktorú autori uzatvorili bitkou pri Moháči v roku 1526. Druhý diel prináša v dvanástich kapitolách dejinné udalosti Slovenska a jeho obyvateľov až po dnešok. Začína sa kapitolou Uhorský štát na začiatku novoveku, kedy územie dnešného Slovenska bolo súčasťou Habsburskej monarchie. Ťažisko našich dejín tvoria kapitoly o reformách Márie Terézie, Jozefa II., informácie o významnom období rokov meruôsmych, vzniku Československa, zrodu a pádu komunistického režimu, až po normalizáciu a nežnú revolúciu. Poslednými kapitolami knihy sú časti o vzniku samostatnej Slovenskej republiky, vnútropolitickom vývoji samostatnej SR a začlenení Slovenska do medzinárodných štruktúr OSN, OECD, NATO a Euróskej únie.

Back