Aby sme vám vedeli čo najlepšie odporúčať tovar, a tiež na marketingové účely, potrebujeme si do vášho prehliadača uložiť cookies.

Tieto údaje zdieľame aj s tretími stranami a chránime ich. Viac informácií


Súhlasíte s ich uložením?

Súhlasím

Gombások/Hubári

Gombások/Hubári

Obec Silická Jablonica v rožňavskom okrese sa môže pýšiť svojou bezprostredne napísanou monografiou. Pán Kovács, ktorý už prekročil veko…

AutorJenő Kovács
VydavateľAlter-Nativa o.z.
Rok vydania2014
Počet strán285
Rozmery153 x 215 mm
JazykSK-HUN Slovenský-Maďarský
Väzbapevná
Váha727
Kód tovaru9788089767038
ISBN978-80-89767-03-8
ŽánerHuby, hubárstvo
26,80 €

Objednajte si tovar spolu nad 50,00 €
a poštovné máte zadarmo!

Viac o produkte

Obec Silická Jablonica v rožňavskom okrese sa môže pýšiť svojou bezprostredne napísanou monografiou. Pán Kovács, ktorý už prekročil vekovú hranicu sedemdesiatky otvorene vyjadruje svoje nie vždy lichotivé pripomienky o lesnom hospodárstve a poľovníctve a poukazuje na nepríjemnosti našej doby. Oproti týmto názorom stavia starú sedliacku formu života, hospodáriaceho človeka a jeho symbiotický vzťah ku prírode. Dvojjazyčné, maďarsko-slovenské vydanie je obohatené obrazovým materiálom a mapou, ktorá napomáha čitateľa v orientácii a oboznamuje ho s miestnymi názvami. V druhej časti knihy sa zaoberá bohatou poľovnícku minulosť obce a opisuje niekedy až desivé poľovnícke príbehy. Na rozdiel od iných bežných a nudných miestnych monografií si čitateľ môže vziať do ruky príjemnú knihu s dobrým humorom. Názov knihy je odvodený od bohatej úrody húb v chotári obce, ktorá po dlhých desaťročia poskytovala živobytie pre miestne obyvateľstvo. Osobitnou zásluhou vydania je, že poskytuje príjemné čítanie nielen pre miestnych, ale aj pre tých, ktorí príbehy a účinkujúcich nepoznajú.

Back