Manifest disfrutalizmu - Ako žiť naplno (bez závislosti na peniazoch)

Manifest disfrutalizmu
Ako žiť naplno (bez závislosti na peniazoch)

Nanajvýš aktuálne, originálne antropologicko-filozofické dielko, zamerané na pravého človeka voňajúceho človečinou.Človeka rešpektujúce…

AutorKateřina Varhaník Wildová
VydavateľAlter-Nativa o.z.
Rok vydania2016
Počet strán80
Rozmery148 x 210 mm
JazykSK Slovenský jazyk
Väzbabrožovaná
Váha146
Kód tovaru9788097172435
ISBN978-80-971724-3-5
ŽánerAntropológia
9,20 €

Objednajte si tovar spolu nad 50,00 €
a poštovné máte zadarmo!

Viac o produkte

Nanajvýš aktuálne, originálne antropologicko-filozofické dielko, zamerané na pravého človeka voňajúceho človečinou.

Človeka rešpektujúceho prirodzený beh vecí, vnímavého, oceňujúceho hodnotu priateľstva medzi ľuďmi. Nie prežívajúcej, ale žijúcej ľudskej bytosti.

Pojednáva o spôsobe života, v ktorom človek preberá plnú zodpovednosť sa svoj čas (ako jedinú zmysluplnú veličinu), a pretože si uvedomuje skutočnú hodnotu svojho bytia, vedomo premieňa životnú silu na okamihy radosti, pravosti a skutočných hodnôt. Voľne parafrázujúc myšlienky z tejto knihy máme silu pretaviť každú minútu svojho času vo vlastné bytie, v ktorom aj minúty strádania majú svoj význam. Všetci máme právo a výsadu tvoriť spoločnosť, v ktorej budeme žiť dobrý život. Nie predstieraný, akože najpravejší, aký nám ponúkajú v telenovelách a lifestylových magazínoch, ale taký, v ktorom záchrannou sieťou budú vzájomne prepletené vlákna našich osobných príbehov. Aby sme nezabudli, že sme živí nezávisle na úsporách v banke, či peniazoch zašitých v matraci. Nepotrebujeme nevyhnutne výplatnú pásku. Máme ruky a hlavy v poriadku. Vieme urobiť veľa vecí a čo nevieme sami, s tým nám pomôžu kamaráti.

Ide len o prebudenie našej dispozície reagovať živo na veci okolo. Disfrutalismus nie je metafyzika, je to schopnosť tvoriť a vnímať veci, miesta a okamihy, ktoré majú trvanie. Je cestou zodpovedného človeka so schopnosťou pracovať rukami a myslieť.

Disfrutalizmus sa ohlasuje ako zdravé posolstvo.

Back