Svoboda - Odvaha být sám sebou

Svoboda - Odvaha být sám sebou

Osho hovorí o troch rozmeroch slobody: fyzickom, psychologickom a duchovnom. Varuje pred zotročovaním, ktoré na ľuďoch pácha štát, politické…

AutorOsho
VydavateľEugenika
Rok vydania2006
Počet strán170
Rozmery130 x 200 mm
JazykCZ Český jazyk
Väzbabrožovaná
Váha150
EAN9788089227327
Dodacia doba3-14 dní
Typ tovaruKniha
ISBN80-89227-32-5
ŽánerMotivačná literatúra
8,60 €

Objednajte si tovar spolu nad 70,00 €
a poštovné máte zadarmo!

Viac o produkte

Osho hovorí o troch rozmeroch slobody: fyzickom, psychologickom a duchovnom. Varuje pred zotročovaním, ktoré na ľuďoch pácha štát, politické systémy a bežný spôsob vzdelávania. Sloboda je okrem iného možnosť rozmýšlať vlastným spôsobom a sám hľadať odpovede na rôzne otázky - zatiaľ čo všetky náboženstvá predkladajú hotové odpovede a učia že iný názor je nesprávny a vedie do zatratenia.

Osho rozpráva o tom, čo je to skutočná sloboda. Hovorí o troch rozmeroch slobody: fyzickom, psychologickom a duchovnom. Varuje před zotročovaním, ktoré na ľuďoch páchajú štát, politické systémy a náš bežný spôsob vzdelávania. Tvrdí, že slobodný nie je ani ten, kdo sa cíti byť príslušný k nejakému náboženstvu. Sloboda je okrem iného možnosť rozmýšľať vlastným spôsobom a sám hľadať odpovede na rôzne otázky. Vrcholom slobody je podľa Osha uvedomenie, že nie sme ani telom, ani mysľou uvedomenie, ktoré prichádza ako výsledok meditácie. Takéto čisté vedomie, spojené s tvorivosťou a inteligenciou, je jediným stavom hodným skutočného, prebudeného človeka.

Back